Fototapeta - velký hit posledních měsíců, který překvapí každého milovníka nádherných interiérů

Posted on 11/07/2018 8:07pm

Sníš o originálním bytě? Rád experimentuješ a aranžuješ obytné prostory? Máš rád neotřelé dekorace a zajímavé interiérové doplňky? Fototapety jsou pro Tebe!


Co to jsou fototapety a kde je možné je koupit?


fototapety do ložnice
Author: Pixers
Source: Pixers


Pod pojmem "fototapety" se skrývají velkoformatové fotky, nebo grafické motivy natištěné na papírovém, nebo vliesovém základě, které fungují jako obyčejné tapety. V poslední době velký úspěch mezi Čechy sklízí zmíněné vliesové fototapety. Jejich lepení je totiž velmi snadné - lepidlo se nanáší jen na zeď. Kromě toho tento typ fototapet je omyvatelný, trvalý a odolný proti opotřebení než klasické papírové varianty, což je velmi důležité v případě fototapety do koupelny. Fototapety jsou vhodné pro různé druhy povrchu: zeď, betonové panely či sádrokarton. Obrovským plusem fototapet je také pestrost barev, vzorů a motivů. V obchodech s bytovými dekoracemi a tiskarnách zaměřených na velkoformátový tisk čekají na nás stovky různých fototapet - stačí zvolit místnost a najít k ní vhodný vzor.
Nejpopulárnější vzory fototapet


fototapety do koupelny
Source: http://www.sxc.hu/


Fototapety mají mnoho výhod. Díky nim můžeme snadno oživit každý pokoj, opticky zvětšit prostor, anebo úplně změnit charakter našeho bydlení. Pokud plánujeme nákup fototapety, musíme pečlivě vybrat její materiál a vzor. Fototapety do ložnice měly by být elegantní, laděné do neutrálních barev.Jemný vzor a odstíny šedé, bledomodré či světle zelené barvy určitě promění naší ložnici v opravdovou odpočinkovou místnost -


V případě, že hledáme fototapetu do kuchyně můžeme zvolit něco výraznějšího. V nabídce tradičních a Internetových obchodů jsou desítky fototapet s kvetinovými motivy ve šťavnatých barvách. Do kuchyně se rovněž hodí fototapety se vzorem jídla.

Tags: dom, Internet, fotograf, rok, interiér