Jaké pozoruhodné účinky dává zdánlivě nevelká obnova pokoje

Posted on 07/05/2018 10:28am

Během obnovy bytu nejlepším nápadem bude přemýšlet o tom, co se tam bude nacházet. Kvůli tomu je možné posuzování toho, jaký druh podlahy bude nejvhodnější, jaká plocha stěn bude prázdná, kolik volných čtverečních metrů zůstane v pokoje. Přes své zdání, už to dává několik pozoruhodných informací, protože stojí to za to, zvolit takové barvy a výzdoby stěn, jež shodují s plochou – světlé barvy, takové jako například bílá, žlutá buď světlé zelená vizuálně zvětšují plochu, a velmi intenzivní – můžou vypadat pozoruhodně a dávat speciální rys, ale můžou i zmenšit prostor.

plochý
Author: Karl Baron
Source: http://www.flickr.com
Především takovým barvám, jako na příklad červená nebo intenzivně fialová, nejlépe věnovat pozor. Intenzivitu nejlépe i přizpůsobit k světlu – v temném prostoru lepší volbou budou určitě světlé a mírné barvy, a zajímavý rys můžeme získat díky baječným přilohám a designerskému nábytku. Jestli se ukáže, že nejdůležitější zdroj světla není silný, trefou do černého bude nainstalovat několik menších – tř. v formě nástěnných anebo stojících lamp.Kromě barvy, nejlépe přemýšlet rovněž dekorace. Můžou ony rovněž zvětšit pokoj buď ho zmenšit; záleží to nejen na jejich ploše, ale i hustotě vzoru. Stěny pruhovaté a s tečkámi ve stylu vintage jsou v současné době populární, ale bohužel sluší pouze velkým prostorům – když někdo si přeje zvětšit prostor, ale bez pocitu holých stěn, může vybrat větší vzory, ale které se nachází v nějaké vzdálenosti od sebe, vybrat fototapetu s krajinomalbou, anebo prostě závěsit fotografii. V dnešní době je tolik zajímavých výzdob na stěnu, že asi každý může najít něco perfektního, co bude slušet nejen osobnímu vkusu, ale rovněž pravidlům aranžmá interiéru. Moc vysokou poptávkou se označují fototapety a dekorace ve stylu vintage nebo industriálním – hlavně, protože dávají prostorům úplnou proměnu.

V ohledu výběru podlahy nejlépe přemýšlet, jaká bude funkce toho prostoru. V kanceláři a ostatních pracovištích obvyklé linoleum není již populární – autentický vjem odbornosti dávají dřevěné panely a módní dlaždice. V dětském pokoji, a někdy i obývaku doporučované jsou měkké textury – hezký koberec buď stylové krytiny budou třešníčkou na dortu. V kuchyni anebo koupelně klíčová je funkčnost, a proto podlaha musí být jednoduchá k čistění a vodotěsná – keramika je rovněž tam doporučovaná.

Tags: barvy, dekorace, krytiny